#PomagamUkrainie

Urząd Miejski w Jaworznie uruchomił specjalny numer konta, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pomocy przebywającym w naszym mieście uchodźcom z Ukrainy.

Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy numer:
94 1030 1159 0000 0000 9206 6031
z dopiskiem „Jaworzno pomaga Ukrainie”

Dziękuję mieszkańcom Jaworzna za pomoc i wsparcie dla obywateli Ukrainy. Apeluję jednak o rozważne działania oraz skoordynowane z gminą akcje pomocy, które nie wprowadzą chaosu i będą działaniem zgodnym z wytycznymi Wojewody Śląskiego i Rządu RP.
Prezydent Miasta Paweł Silbert
Paweł Silbert
Prezydent Jaworzna

Miejski Punkt Koordynacji Zbiórek i Pomocy dla Ukrainy

Miejsce przyjmowania darów: Parking przy Hali MCKiS w Os. Stałym w godz. 11.00-19.00 oraz główne wejście do obiektu.

Koordynatorami akcji w Jaworznie są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Niezbędne są rzeczy, m.in.: koce, śpiwory, poduszki, pościel, środki higieny osobistej (mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, ręczniki), pieluchy, ręczniki papierowe, a także żywność trwała – puszki, pudełka, płatki, herbata, kawa, konserwy, pasztety itp. Potrzebne są również bandaże oraz opatrunki, środki dezynfekcyjne, chirurgiczne maseczki oraz rękawiczki, taktyczne opaski uciskowe czy antyseptyki.

Jak pomagać?

Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie pod całodobowym numerem telefonu: 32 61 81 890, 32 61 81 891 lub mailowo na adres: Pracownicy PCZK będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach.

Ponadto Kancelaria Premiera Rady Ministrów uruchomiła formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie. Tu można znaleźć m.in. zbiórki, zrzutki i wiele innych działań, które zapewniają pomoc uchodźcom. Formularz jest dostępny na https://pomagamukrainie.gov.pl/11

Aktualności