Elektromobilność

Technologie przyszłości i próba odpowiedzi na największe kłopoty komunikacyjne; redukcja hałasu, łatwość przemieszczania się, rozwiązanie problemu zatłoczonego miasta, smogu i rosnącej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze.

Zależy nam, aby Jaworzno było postrzegane jako miejsce wspierające nowe technologie, otwarte na inwestorów i nowych mieszkańców. Sprawny transport publiczny to jeden z najważniejszych aspektów funkcjonowania organizmu miejskiego. Regularnie prowadzone badania opinii publicznej wskazują, że mieszkańcy doceniają wysoką jakość świadczonych usług. Ponad 80 proc. mieszkańców korzysta z przejazdów autobusami, a 88 proc. pozytywnie ocenia wprowadzenie i rozwój floty pojazdów elektrycznych.
Prezydent Miasta Paweł Silbert
Paweł Silbert
Prezydent Jaworzna

Testy autonomicznego pojazdu w Jaworznie

Jaworzno to miasto elektromobilności i nowoczesności. Nie jest więc przypadkiem, że to właśnie tutaj – w zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie w 2021 roku odbyły się testy pojazdu autonomicznego. To efekt zaplanowanych działań, których Jaworzno podjęło się już kilka lat temu. Tego typu rozwiązania to kolejny krok ku przyszłości.

#Jaworzno – tu #innowacje mają się dobrze