To znane mieszkańcom miejsce wypoczynku przeszło właśnie wielką przemianę. Na terenie parku pojawiły się nowe boiska, miejsca do wypoczynku. Altany z ławkami, place zabaw czy miejsca do doskonalenia jazdy na rolkach. Ponadto właściciele czworonogów mogą wyprowadzić swojego pupila na specjalnie do tego przygotowanym wybiegu. Sąsiedztwo Velostrady, to dodatkowy atut tego miejsca.

Odnowiony park, po oddaniu do użytkowania mieszkańcom, będzie z pewnością znowu cieszył się ogromną popularnością. Zaplanowane w tej przestrzeni liczne atrakcje zaspokoją potrzeby osób zarówno lubiących intensywnie spędzać czas wolny, jak również tych, którzy szukają relaksu i chwili wytchnienia. Oczywiście nie zapomniano o właścicielach czworonogów, którzy znajdą w parku bezpieczne i dogodne trasy spacerowe dla siebie i swoich pupili.

Spośród atrakcji, z których jaworznianie będą mogli korzystać w zrewitalizowanym parku, koniecznie należy wymienić: ogrodzone boisko trawiaste do piłki nożnej, dwa boiska do siatkówki i dwa boiska o sztucznej nawierzchni do koszykówki, dwa miniboiska trawiaste do piłki nożnej, sześciostanowiskową siłownię zewnętrzną, stół do ping ponga, tor do mini golfa, unikatową ścieżkę zdrowia z pięcioma elementami, ścieżkę sensoryczną, rolkowisko z asfaltową nawierzchnią oraz ściankę wspinaczkową. Osoby szukające relaksu i odpoczynku na łonie natury znajdą w parku nowe ławki, leżaki, hamaki, ławostoły, a także okazałe grillowisko (dwa grille i miejsce na ognisko), oryginalne pergole czy sześć specjalnych stanowisk do indywidualnych ćwiczeń i niezakłóconej lektury.

Właściciele czworonogów z pewnością będą zadowoleni z ogrodzonego wybiegu i placu z pomysłowymi urządzeniami treningowymi dla psów.

W zmodernizowanym, zielonym zakątku znajdziemy również budki dla ptaków i nietoperzy, karmniki oraz domki dla owadów.

Wszystkie aleje parkowe z nową nawierzchnią mineralną zostaną oświetlone latarniami. Podobnie jak boiska i istniejące korty tenisowe. Całość będzie ogrodzona. Powierzchnia parku wynosi 12 hektarów, a wartość inwestycji to ok. 7 mln zł, z czego blisko 2,3 mln zł pozyskano ze środków zewnętrznych.

Kontakt:

adres: Al. Piłsudskiego, Jaworzno

GPS: 50.215647618053886, 19.249130440419286

Comments are closed.