Strefa chillout, dla matki z dzieckiem, dla zakochanych czy strefa do aktywnego wypoczynku, to tylko niektóre z atrakcji najmłodszego w mieście parku – Parku Angielskiego. W każdej ze stref znajdują się elementy tworzące klimat danego zakątka parku. Stworzono i oznakowano szerokie alejki spacerowe – każda ma swoją nazwę – związaną z legendą miejską lub nazwę współczesną. Teren po hałdzie Piłsudski stał się kolejną miejską, zieloną oazą.

Park Angielski to ponad 20-hektarowy obszar rekreacyjno-parkowy z alejkami i różnorodną, kwitnącą, kolorową roślinnością i miejscami dedykowanymi różnym aktywnościom. Park jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Atrakcje Parku:

Na obszarze Parku powstały tematyczne strefy dedykowane różnym aktywnościom:

  • STREFA CHILLOUT
  • STREFA MATKI Z DZIECKIEM (plac zabaw)
  • STREFA ZAKOCHANYCH
  • STREFA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

Miejsce to, z uwagi m. in. na botaniczną różnorodność, obecność wielu ciekawych gatunków roślin i drzew jest doskonałą przestrzenią dydaktyczną. Z drugiej strony ta enklawa zieleni w Śródmieściu to świetne miejsce do wypoczynku, zabawy i rekreacji.

Spacerując szerokimi alejkami o ciekawych nazwach związanych m. in. z miejskimi legendami można podziwiać łącznie ok. kilkadziesiąt tysięcy roślin, które kwitną w zależności od pory roku: drzewa, krzewy, byliny, trawy i kwiaty. Są tu łąki kwietne, lapidaria z głazów ozdobnych, a w różnych miejscach zamontowano budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy i owadów.

Park jest “umeblowany” elementami małej architektury – m. in. ławkami, koszami na śmieci, stojakami na rowery, które mają ułatwić korzystanie z tej przestrzeni.

Uroku temu miejscu dodają dwie duże, białe, stylowe altany, a także ozdobne pergole, tworzące specjalny, romantyczny zakątek dla zakochanych.

Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy aktywnego wypoczynku – boiska do gry w bule i siatkówkę plażową, a także stół do ping ponga i do szachów.

Nie zabrakło również atrakcji dla maluchów, czyli placu zabaw.

Plenerowa biblioteczka to coś, co spodoba się molom książkowym.

Park jest dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
W okolicy Parku dostępny utwardzony plac postojowy dla samochodów od strony ul. Reja, a także przy ul. Robotniczej.

Park Angielski w Jaworznie

Jak wejść do Parku?

  • GPS: 50.19220799224169, 19.273111826925263
  • Wejście od strony placu postojowego przy ul. Reja.
  • Wejście PIESZE od strony ul. Olszewskiego.
  • Wejście od strony ul. Robotniczej.

Kontakt:

Comments are closed.