Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Wycieczka Goczakowice-Zdrój

Wycieczka do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Poranek 14 września 2018 Seniorki i Seniorzy Klubu „Senior+” planowo o godz. 9.00 odjeżdżają z parkingu przy Sklepie Aldi. Jeszcze prze odjazdem zaplanowana kontrola ruchu drogowego komendy miejskiej policji, przechodzi bez zarzutu. Rozentuzjazmowani Uczestnicy zasiadają w autokarze, otrzymują przepyszne kanapeczki i picie aby w trakcie podróży nikt nie osłabł. Droga do Goczałkowic Zdroju jest spokojna i w ponad godzinę docieramy na miejsce.

Wprawdzie pogoda nas nie rozpieszcza, jest pochmurno, niemniej zapał i ochota do zwiedzania Ogrodów Kapias jest silniejsza. Otaczająca nas zieleń, cieniste zaułki, miejsca zaciszne, altanki, liczne i różnorakie ogrody: angielski, romantyczny, ciszy, jesieni, lata, wiejski, zachodzącego słońca, skandynawski,sensoryczny, w barwach narodowych, zimowy zachęcają do zwiedzania. W labiryncie nasze młode Seniorki gubią sięi odnajdują, jest przy tym moc radości i śmiechu.,
W Alei Lipowej wiszą kolorowe parasolki, a gromadka przechodzących dzieci swoją dziecięcą ciekawością umila nam czas.

Każdego z nas zaciekawił Ogród wiejski, a znajdująca się w nim chata wiejska wraz ze sprzętami gospodarstwa domowego, w tym starymi sprzętami rolniczymi, pobliską studnią i kapliczką Św. Franciszka to powrót do przeszłości naszych przodków. Wszystko jest otoczone ciekawą roślinnością. Przy chacie większość z nas przysiada na ławeczce. To dobry moment na odpoczynek i wyciszenie.

O godzinie 13.00 wszyscy idziemy na zaplanowany obiad w Restauracji Kapias, który podają nam kelnerki. Zaskakującą jest w smaku dość słodkim zupa pomidorowa i mimo dosypania soli słodycz nie znika. Jest o czym opowiadać i wspominać.

Godz. 15.00 po podanym nam pysznym serniku i kawie/herbacie, kto co woli, zwiedzamy Stary Ogród.
Ma i on swój wyjątkowy klimat. Jeszcze spacer pod parasolkami po Zaporze Goczałkowickiej, ale już nie zdradzam wszystkiego – zobaczcie to sami w załączonej galerii.

Pomogę, bo mogę!

Projekt jest dofinansowany z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego"Senior+" na lata 2015-2020. Edycja 2018 - Moduł II -
Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+".

Projekt i realizacja: DevSpace.pl