Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

06.05.2015

WOLONTARIAT

Od 2014 roku Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie organizuje wolontariat dla dzieci i młodzieży, którzy przebywają w rodzinach zastępczych. Dzięki wsparciu wolontariuszy oferujemy młodym ludziom mającym problemy z nauką poszczególnych przedmiotów wsparcie w postaci bezpłatnych korepetycji.

W naszych działaniach bezinteresownie wspierają nas wspaniali uczniowie i absolwenci jaworznickich szkół, z którymi nawiązaliśmy współpracę dzięki pomocy aktywnych pedagogów i nauczycieli. Szczególnie pragniemy podziękować Panu Danielowi Taraskowi z Gimnazjum nr 9, Pani Magdalenie Paluch z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Pani Monice Dzierwa-Soska z Gimnazjum nr 3, których pomoc jest nieoceniona.

Spotkania wolontariuszy odbywają się pod opieką pedagogów MOPS w pomieszczeniach użyczonych przez otwartych na takie inicjatywy dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie i Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie.

Od 2014 roku dodatkowym wsparciem edukacyjnym udało się objąć 21 osób, a w tym semestrze regularnie z pomocy wolontariuszy korzysta 15 uczniów.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie w dalszym ciągu poszukuje wolontariuszy chętnych wesprzeć swoich rówieśników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i pomóc im w nauce. Zainteresowani mogą kontaktować się pracownikami MOPS pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres tomasz.gebel@mops.jaworzno.pl .

Projekt i realizacja: DevSpace.pl