Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Pomogę, bo mogę!

Rusza VII edycja pomocy wolontariackiej organizowanej dla podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. W związku z tym poszukujemy wolontariuszy czyli osób, które będą nieodpłatnie udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych. Nasi podopieczni to uczniowie szkół podstawowych, zawodowych i szkół średnich, a najczęściej zgłaszanymi nam problemami są trudności z nauką matematyki, języków obcych oraz chemii i fizyki.

Nie szukamy osób wybitnych w konkretnym przedmiocie szkolnym. Wystarczy nam, by wolontariusze czuli się w nim pewnie. Dużo bardziej zależy nam na chęci pomagania, zaangażowaniu, cierpliwości i konsekwencji. Często potrzebujemy wsparcia na bardzo podstawowym poziomie i pomocy w wyrównywaniu braków edukacyjnych.

Zajęcia zawsze odbywają się pod opieką pracowników MOPS. Spotykamy się jak dotychczas, w trzy dni w tygodniu, w godzinach od 16:00 do 18:00 – we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym, w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Centrum, a w czwartek w pomieszczeniach MOPS-u w budynku ZLO na Leopoldzie. To wolontariusz decyduje, czy chce pomagać przez godzinę tygodniowo, czy ma czas na więcej. Decyduje z jakiego przedmiotu chce pomagać, a także ma wpływ na wybór podopiecznego do pomocy. Dbamy o wasz komfort pracy.

Oferujemy wsparcie osób na co dzień pracujących z podopiecznymi rodzin zastępczych. Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie w sprawie wolontariatu. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o wspieraniu nas oraz referencje.

Od 2014 roku wsparło nas blisko 60 wolontariuszy, a niektórzy wciąż są z nami od samego początku! W tym czasie udało nam się wesprzeć około 70 podopiecznych. Nasza pomoc jest wymierna – od początku naszej działalności to 1370 godzin udzielonych korepetycji! Zdane egzaminy maturalne, gimnazjalne, ósmoklasisty, zaliczone przedmioty i zdane poprawki.

Osoby zainteresowane udzieleniem nam wsparcia mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u – Katarzyną Płocicą lub Katarzyną Zalewską pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-19-78, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres:

Projekt i realizacja: DevSpace.pl