Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

31.08.2015

Wcześniej wniosek - wcześniej zasiłek

Złożenie wniosku o zasiłek rodzinny do końca września br. spowoduje wcześniejsze wypłacenie świadczenia. Formularze na nowy okres zasiłkowy można składać już z dniem 1 września.

Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że już od 1 września 2015r. można składać wnioski o zasiłek rodzinny z dodatkami na nowy okres zasiłkowy 2015/2016. Prawo do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy będzie ustalane od 1 listopada br. do 31 października następnego roku.
Jednocześnie informujemy, iż w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami złoży wniosek z dokumentami do 30 września 2015r., ustalenie prawa i wypłata świadczeń rodzinnych przysługujących za miesiąc listopad nastąpi do 30 listopada 2015r. Natomiast, w przypadku gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami złoży wniosek z dokumentami w okresie od 1 października 2015r.
do dnia 30 listopada 2015r.
, ustalenie prawa i wypłata świadczeń rodzinnych przysługujących za miesiąc listopad następuje do 31 grudnia 2015r.
Ponadto, począwszy od miesiąca grudnia 2015r., w przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne po 10 dniu danego miesiąca, świadczenia rodzinne za dany miesiąc wypłaca się najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl