Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

29.09.2015

„TOLERANCJA NA WARSZTAT”

Dzięki współpracy z Fundacją Wspierania Działań Artystycznych „Wolna Sztuka” i Fundacją „Babel Images” dzieci i młodzież z jaworznickich rodzin zastępczych zostały zaproszone do wzięcia udziału w kampanii na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w internecie pt. ”Tolerancja na warsztat”. Podopieczni Rodzin Zastępczych będą uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, filmowych i informatycznych dotyczących zagadnień niepełnosprawności, mowy nienawiści w internecie, ksenofobii, homofobii, rasizmu, antysemityzmu, dyskryminacji, bezdomności, akceptacji odmienności. Zajęcia będą się odbywać w okresie od września do grudnia b.r.

Młodzież będzie miała okazję w czasie zajęć warsztatowych współpracować z profesjonalistami takimi jak: reżyser, operator filmowy, fotograf, kostiumograf, charakteryzatorka. Do udziału w projekcie zgłosiło się 11 wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej. Wspólnie z koordynatorami Działu Pieczy Zastępczej startują z działaniami zwiększającymi tolerancję a zmniejszającymi nienawiść.

Efektem finalnym projektu będzie wystawa prac fotograficznych młodzieży biorącej udział w warsztatach oraz projekcja filmów powstałych w czasie zajęć. Zaplanowano również konkurs na najlepszą pracę w dziedzinie filmu, fotografii oraz plastyki, dotyczący tolerancji i zwalczania mowy nienawiści w Internecie (luty 2016r.).

Koordynator przedsięwzięcia Małgorzata Czak - Olesik

Projekt i realizacja: DevSpace.pl