Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Komunikat Działu Świadczeń Rodzinnych w sprawie okresu zasiłkowego 2017/2018

Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że w związku ze zmianą przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych ulegają zmianie terminy składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2017/2018, który rozpoczyna się 1 listopada 2017r.
W tym roku wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych można składać od 1 sierpnia 2017 r

Informujemy również, że w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

Z kolei w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

Natomiast w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl