Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Warsztaty w MDK dla wychowanków rodzin zastępczychWarsztaty w MDK dla wychowanków rodzin zastępczych

Dzieci i młodzież z rodzin zastępczych, dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym, uczestniczyły w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 w kołach zainteresowań pod opieką fachowej kadry instruktorskiej. Ten rodzaj twórczej i sportowej aktywności pozalekcyjnej jest jedną z form wsparcia rodzin zastępczych w ich obowiązku zaspokajania indywidualnych potrzeb dzieci, w tym rozwoju uzdolnień i zainteresowań oraz integracji w środowisku rodzin zastępczych jak i lokalnym. Opiekunowie zastępczy i wychowankowie mieli możliwość zapoznania się z lokalizacją i ofertą edukacyjną, wychowawczą, kulturalną, sportową i rekreacyjną MDK w Jaworznie.

Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach w pracowni ceramiki artystycznej, szycia ręcznego oraz na sztucznej ściance wspinaczkowej. W pracowni ceramiki artystycznej dzieci pracowały z gliną, która jest wdzięcznym materiałem ceramicznym. Tworzyły z niej rożnego rodzaju formy przestrzenne – misy, kwiaty, ozdoby świąteczne (koszyczki, króliczki, kurczątka, pisanki) oraz co tylko wyobraźnia im podpowiadała. Kolejną pracownią, którą odwiedziły była pracownia szycia ręcznego. Tutaj zgłębiały niełatwą sztukę projektowania i szycia ręcznego. Z kolorowego filcu od podstaw wykonywały własnoręcznie – przy fachowej pomocy instruktora - zakładki do książek oraz urocze sówki. Na zakończenie wychowankowie zgłębiali tajniki wspinaczki sportowej. Zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej rozpoczęły się od rozgrzewki. Następnie pod czujnym okiem instruktora uczestnicy wspinali się bez asekuracji liną, tzw. bouldering. W metodzie tej jako asekurację stosuje się przenośne materace oraz pomoc partnera. Następnie wspinali się przy użyciu dolnej asekuracji instruktora (specjalna uprząż). Z każdym kolejnym wejściem na ściankę dzieci osiągały wyższe wysokości, wydłużały czas przejścia oraz sprawdzały swoje predyspozycje i możliwości do uprawiania tego typu sportu. Zajęcia we wszystkich pracowniach cieszyły się nie tylko zainteresowaniem naszych podopiecznych ale również sprawiały im radość. Swoje dzieła sztuki dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Mamy nadzieję, że dzięki uczestniczeniu w zajęciach wychowankowie będą mieli możliwość kontynuowania swoich zainteresowań.

Dyrekcji, pracownikom i wszystkim instruktorom Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.

Zapraszamy do galerii.

Warsztaty w MDK dla wychowanków rodzin zastępczych

Projekt i realizacja: DevSpace.pl