Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Wychowankowie rodzin zastępczych na uroczystej inauguracji „Biblioteki Malucha” w MBP

Wychowankowie rodzin zastępczych na uroczystej inauguracji
„Biblioteki Malucha” w MBP

19 września 2018 r. dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami, dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, uczestniczyły w uroczystej inauguracji projektu pod nazwą „Biblioteka Malucha”.

„Biblioteka Malucha” to szczególne miejsce, stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, zaaranżowane w przestrzeniach Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. Strefa malucha jest magiczną przestrzenią nie tylko dla naszych najmłodszych ale również dla ich opiekunów, w „Strefie Rodzica”.

Oferujemy wsparcie osób na co dzień pracujących z podopiecznymi rodzin zastępczych. Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie w sprawie wolontariatu. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o wspieraniu nas oraz referencje.

Dzieci po wysłuchaniu bajki o Czerwonym Kapturku, którą przeczytała zastępca prezydenta Pani Monika Bryl, uczestniczyli w uroczystym przecięciu wstęgi. Potem mogli sprawdzić możliwości nowego wyposażenia biblioteki. W domku sensorycznym można było wypić aromatyczną kawę i zjeść pyszną muffinę, a przy pomocy sensorycznego samochodu, wyruszyć w daleką podróż. Dużym zainteresowaniem, nie tylko chłopców, cieszyły się zdalnie sterowane roboty Photon EDU i Lego Mindsorms. Wszystkich zachwycił Magiczny Dywan - interaktywne urządzenie projekcyjne stanowiące pomoc dydaktyczną wykorzystywaną do ćwiczeń, gier i zabaw podczas pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz dorosłymi. Podczas zabawy dzieci, dorośli mogli skorzystać z literatury popularnonaukowej dotyczącej rozwoju dzieci, procesu wychowania oraz opieki zdrowotnej znajdującej się w „Strefie Rodzica”.

Nasi wychowankowie opuszczali bibliotekę pełni wrażeń. Mamy nadzieję, że nowa aranżacja przestrzeni w „Bibliotece Malucha” zachęci dzieci i ich opiekunów do częstych odwiedzin.

Pomogę, bo mogę!

Projekt i realizacja: DevSpace.pl