Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa

W dniu 13 czerwca 2017 r. dzieci i młodzież z rodzin zastępczych wzięły udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Krakowa. W pierwszej części wyjazdu młodzi ludzie w aktywny i niekonwencjonalny sposób poznawali historię byłej stolicy Polski. Wspólnie z przewodnikiem za pomocą wehikułu czasu grupa przeniosła się do „Średniowiecznego Krakowa” . Dzieci i młodzież, za pomocą zabaw i rekwizytów z epoki, dowiedzieli się, jak wyglądało życie w dawnych czasach. W towarzystwie legend i historycznych postaci odwiedzili Barbakan, Mury Miejskie, Sukiennice, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, a spacer historycznymi ulicami Krakowa doprowadził grupę do Wawelu. Pierwsza część wycieczki zakończyła się w jaskini Smoka Wawelskiego.

W drugiej części młodzi ludzie poszerzali swoją wiedzę z zakresu fizyki. W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema mogli wziąć udział w eksperymentach i poznać w działaniu prawa mechaniki, hydrostatyki, akustyki, optyki i magnetyzmu. O każde doświadczenie można było zapytać panią przewodnik, która cierpliwie wyjaśniała, co dzieje się w poszczególnych eksperymentach. Młodzież bardzo chętnie doświadczała na sobie zjawisk rezonansu, próbowała rozerwać półkule magdeburskie, sprawdziła w praktyce działanie III zasady Newtona oraz siły odśrodkowej. Wszystkie doświadczenia pokazały, że fizyka, którą poznają w szkole, jest im bardzo bliska.

Nasza wycieczka mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale także za sprawą finansowego wsparcia darczyńców – firm Fudmen oraz Manex Sp. z o.o.Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Projekt i realizacja: DevSpace.pl