Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Wolontariat 2017

W czerwcu 2017 roku zakończyła się IV edycja wolontariackiej akcji Pomaganie to wyzwanie, której celem było wsparcie edukacyjne podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Wolontariusze w dalszym ciągu udzielali dzieciom i młodzieży, wychowankom rodzin zastępczych, nieodpłatnych korepetycji.

W czasie roku szkolnego 2016/2017 działania MOPS-u odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków oraz w siedzibie Działu Strategii i Projektów Społecznych MOPS w Jaworznie dzięki uprzejmości dyrekcji placówek oraz przy dużym wsparciu ich pracowników. W spotkaniach odbywających się cotygodniowo w obu miejscach brało udział 15 wolontariuszy, którzy w sumie udzieli 347 godzin korepetycji. Pomoc w nauce uzyskało w ten sposób 20 osób.

Wolontariusze to przede wszystkim uczniowie jaworznickich szkół, ale także ich - obecnie już studiujący – absolwenci. Akcję wspiera także jedna osoba dorosła, która sama ma dzieci w wieku szkolnym i wie, jak istotne jest takie wsparcie.

Działalność wolontariacka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie rozwinęła by się bez wsparcia pedagogów lokalnych szkół. Tu szczególne podziękowania należą się Pani Patrycji Hładoń z I Liceum Ogólnokształcącego, Pani Magdalenie Paluch z II Liceum Ogólnokształcącego, Pani Renacie Górze z III Liceum Ogólnokształcącego oraz Pani Teresie Mulce-Łuszcz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Na początku semestru 2017/2018 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie planuje rozpoczęcie kolejnej edycji wolontariatu skierowanego do wychowanków pieczy zastępczej. W dalszym ciągu poszukiwani będą wolontariusze chętni wesprzeć swoich rówieśników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, i pomóc im w nauce. Osoby zainteresowane udzielaniem takiej pomocy mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres wolontariat@mops.jaworzno.pl.

Wolontariat 2017


Wolontariat 2017


Projekt i realizacja: DevSpace.pl