Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

20.07.2015

WOLONTARIAT

W czerwcu 2015 roku zakończyła się II edycja wolontariackiej akcji, którego celem było wsparcie edukacyjne podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Zadanie wolontariuszy polegało na udzielaniu dzieciom i młodzieży, wychowankom rodzin zastępczych, nieodpłatnych korepetycji z przedmiotów, z których chcą oni poprawić swoje wyniki w szkole.

W czasie roku szkolnego 2014/2015 działania MOPS-u odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie oraz w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków, dzięki uprzejmości dyrekcji obu placówek oraz przy dużym wsparciu ich pracowników. W spotkaniach odbywających się cotygodniowo w obu miejscach wzięło udział 16 wolontariuszy, którzy w sumie udzieli 210 godzin korepetycji. Pomoc w nauce uzyskało w ten sposób 18 osób.

Ponadto wsparcie wolontariackie było udzielane na terenie Gimnazjum nr 9 w Jaworznie dla tych podopiecznych MOPS-u, którzy są uczniami tej szkoły. Akcja została wsparta przez 4 uczniów tej szkoły oraz Pana Daniela Taraska – opiekuna Koła Wolontariatu „Sursum Corda”.

Działalność wolontariacka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie rozwinęła by się bez wsparcia pedagogów szkolnych – szczególnie podziękowania należy się Pani Magdalenie Paluch z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Pani Monice Dzierwie-Sosce z Gimnazjum nr 3.

Wolontariusze to przede wszystkim uczniowie jaworznickich szkół, ale także ich - obecnie już studiujący - absolwenci. Do pomocy udało się także zaangażować wolontariuszkę pracującą na co dzień w jednej z jaworznickich placówek kulturalnych.

Na początku semestru 2015/2016 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie planuje ruszyć z kolejną edycją wolontariatu skierowanego do wychowanków pieczy zastępczej. W dalszym ciągu poszukiwani będą wolontariusze chętni wesprzeć swoich rówieśników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i pomóc im w nauce. Osoby zainteresowane udzielaniem takiej pomocy mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres tomasz.gebel@mops.jaworzno.pl.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl