Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

logotypy


Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach

W dniu 7 czerwca 2018 r. dzieci i młodzież z rodzin zastępczych wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach. Celem naszego wyjazdu było zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu historii Ameryki i kultury Indian oraz propagowanie działań zwiększających tolerancję w stosunku do mniejszości kulturowych i narodowych. Nasze wyjazdy są jedną z form wsparcia rodzin zastępczych w ich obowiązku zaspokajania indywidualnych potrzeb dzieci, w tym wypoczynku i rekreacji. Nasi podopieczni nie tylko nabywają umiejętność organizowania i zagospodarowywania czasu wolnego, ale także mają możliwość nawiązania nowych, ciekawych znajomości i przyjaźni. W ten niekonwencjonalny sposób pragniemy zapobiegać występowaniu zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej. I tym razem aura nas nie zawiodła, dzień był wyjątkowo ciepły i słoneczny. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjnej, po której oprowadził nas kowboj w celu zapoznania się z atrakcjami Westernowego Parku Rozrywki – wówczas poczuliśmy klimat Dzikiego Zachodu. Mocnych wrażeń dostarczyły nam: Tajemnicze podziemie (siedząc w małym wagoniku mogliśmy zajrzeć w głąb pełnej tajemnic, zapomnianej kopalni, gdzie czekały na nas wizualne niespodzianki), Nawiedzona sztolnia (labirynt dla odważnych) oraz Karuzela trapera (karuzela z gigantycznym wahadłem obracającym się jednocześnie wokół swojej osi) dla najodważniejszych. Nasi wychowankowie wykazali się nie lada odwagą (opiekunowie również). Następnie rozpoczęliśmy wspinaczkę w Rodzinnym Parku Linowym, gdzie dzieci sprawdziły swoje umiejętności i sprawność fizyczną (niezliczona liczba przejść). Kolejnymi atrakcjami, z których skorzystaliśmy było Koło młyńskie Far West, Batyskaf, dzięki któremu zajrzeliśmy w morskie otchłanie i zobaczyliśmy podwodne zaginione lądy i żyjące w głębinach stworzenia. Na głównej ulicy wzięliśmy udział w pokazie pojedynku rewolwerowców i podziwialiśmy ich umiejętności kaskaderskie. Przed wyjazdem do Jaworzna zjedliśmy smaczny obiad, kupiliśmy pamiątki i odpoczywaliśmy na placu zabaw dla najmłodszych.

Nasza wycieczka mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Miasta - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, ale także za sprawą finansowego wsparcia darczyńców – firmy Badge4u. Spółka Nowe Miasto Sp. z o. o w Żorach udzieliła nam rabatu w cenie biletów.

Pragniemy również serdecznie podziękować Pani Magdalenie Okrzesik, która nieodpłatnie pełniła funkcję kierownika naszej wycieczki.

Wszystkim darczyńcom i osobom wspierającym nasze przedsięwzięcie dziękujemy.

wycieczkaZory

Projekt i realizacja: DevSpace.pl