Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

14.06.2016

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO W GEOSFERZE

W tym roku obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyły się 04.06.2016 roku w Ośrodku Edukacyjno – Geologicznym Geosfera. Zaproszone zostały wszystkie rodziny zastępcze wraz z dziećmi i bliskimi osobami. Słońce już od samego rana nas rozpieszczało i zapraszało do wspólnego świętowania. Zaproszeni goście przybyli tłumnie tego dnia. Organizatorzy we współpracy z Geosferą mieli wiele do zaoferowania. Program imprezy był bardzo napięty. Rozpoczęliśmy świętowanie od zasadzenia krzewu Rodzicielstwa Zastępczego, w którym czynny udział wzięła Pani Monika Bryl zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Pan Jacek Myśliński - zawodowa rodzina zastępcza. Odbyły się również warsztaty fizyczne, w czasie których prowadzący w interesujący sposób przekazywał wiedzę o zjawiskach fizyki. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam malarka Pani Natalia Janowska – Urant, która stworzyła wspólnie z rodzinami zastępczymi i ich dziećmi pamiątkowy obraz nietypową techniką - kawą i herbatą. Miłą niespodzianką było przybycie do Geosfery wielkich maskotek: bałwanka Olafa i Spidermana. Najmłodsi mogli profesjonalnie pomalować buźkę i zmienić się w ulubioną postać. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch – popieramy każdy ruch” i wręczono atrakcyjne nagrody, m.in.: profesjonalna sesja fotograficzna, wejściówki na basen i karnety na naukę gry w tenisa i podwójna wejściówka do kina. Dla zaproszonych gości zorganizowano poczęstunek, w postaci ciepłego posiłku, słodkości i napojów.

Atmosfera tego dnia była bardzo ciepła i rodzinna. Wszystkim gościom spodobał się pomysł świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w taki sposób. Imprezie towarzyszyła promocja rodzicielstwa zastępczego w naszym mieście.

Wydarzenie mogło mieć miejsce dzięki otwartości Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Biura ds. Geologii Urzędu Miejskiego w Jaworznie, którzy tym samym stali się współorganizatorami tej rodzinnej imprezy poprzez wkład finansowy i udostępnienie terenu ośrodka Edukacyjno – Geologicznego Geosfera. Nie po raz pierwszy można było liczyć na wsparcie przez firmę Art-Com , „Skok” Jaworzno oraz Biuro-Land.

W tym roku wsparli nasze obchody także:

  1. Fotografia Wojciech Ryczek,
  2. Szkoła tenisa „Tenis – Land”,
  3. "Via Sport ,”
  4. Firma „Eltemes”,
  5. Fortis Logistic.

Za słodki poczęstunek pragniemy podziękować: Zakładowi Ciastkarsko – Piekarskiemu Państwa Banasik, Ciastkarni „Puchatek” oraz Panu Marianowi Wala. Nad oprawą muzyczną czuwał jaworznicki dj Pan Marcin Ptasiński „DJ Martin”.

Do wszystkich razem i każdego indywidualnie kierowane są słowa wdzięczności. Bez Waszej otwartości na inicjatywę Dzień Rodzicielstwa Zastępczego nie byłby tak udany.

Dyrekcja i pracownicy
Działu Pieczy Zastępczej
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie.dzień rodzicielstwa

Projekt i realizacja: DevSpace.pl