Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty


„Tolerancja na warsztat!”


Dzięki współpracy z Fundacją Wspierania Działań Artystycznych „Wolna Sztuka” i Fundacją „Babel Images” dzieci i młodzież z jaworznickich rodzin zastępczych zostały zaproszone do wzięcia udziału w kampanii na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w internecie pt. ”Tolerancja na warsztat”.

Uczestnicy projektu na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w Internecie przez kilka miesięcy uczyli się, jak filmować i fotografować, jak swoim pomysłom nadawać artystyczną formę. - „Od Ciebie zależy, czy będzie często powtarzanym hasłem, czy konkretną twarzą, historią, kolorem. Pomóż jej, by mogła mówić własnymi słowami, we własnym imieniu!” - do indywidualnych wypowiedzi na temat tolerancji zachęcało hasło z zaproszenia projektowego. W warsztatach brała udział młodzież z Bochni, Wieliczki, Sieborowic, Miękini, Pawlikowic, Chrzanowa i Jaworzna. Odbyło się już 7 wystaw i pokazów filmowych prac młodych twórców.

26 stycznia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece w Jaworznie będzie można zobaczyć efekty pracy projektowej. ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY prac autorstwa młodzieży z Jaworzna, uczestników projektu. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie ich autorstwa. Będzie także można zobaczyć teledysk do utworu zespołu Fenomen „Ludzie przeciwko ludziom”, w którego przygotowaniu brali udział uczestnicy projektu.

Podczas spotkania organizatorzy - Fundacja Wspierania Działań Artystycznych "Wolna Sztuka" oraz Fundacja Babel Images – przypomną także o tym, co w najbliższym czasie będzie się dziać w ramach projektu.

Już 27 lutego odbędzie się FINAŁ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODZIEŻY na najlepszą pracę z dziedziny: filmu, fotografii, plastyki dotyczącą tolerancji i zwalczania mowy nienawiści w Internecie. Zapraszamy do udziału w konkursie. Termin nadsyłania prac upływa 5 lutego.


Więcej informacji www.tolerancjanawarsztat.org/konkurs/konkurs-tolerancja-na-warsztat
oraz www.facebook.com/tolerancjanawarsztat
Tolerancja na warsztat!

Patronat Honorowy
Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Tolerancja na warsztat!

Projekt jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji”

Projekt i realizacja: DevSpace.pl