Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej

W ostatnich miesiącach udało się pozyskać z zasobów gminy i wyremontować mieszkanie przeznaczone na funkcjonowanie zawodowej rodziny zastępczej. Od kilku dni rodzina ta, wraz z przyjętą dwójką dzieci szczęśliwie zamieszkuje w nowym miejscu. W kameralnym spotkaniu, mającym charakter otwarcia mieszkania uczestniczyła Pani Prezydent Monika Bryl, która miała okazję porozmawiać z rodziną zastępczą oraz przyjętymi do niej dziećmi i zobaczyć ich radość z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

W Jaworznie funkcjonuje obecnie 97 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 117 dzieci. Dwie spośród tych rodzin to zawodowe rodziny zastępcze, które opiekując się dziećmi, wykonują swoją pracę. W rodzinach tych umieszczonych jest sześcioro dzieci.

W Jaworznie, tak jak w całej Polsce, wciąż brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje kandydatów do pełnienia tej funkcji. Na wszystkich zainteresowanych czekamy w Dziale Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się na Osiedlu Stałym, ul. Inwalidów Wojennych 14, II piętro, tel. 32 618 19 78, 32 618 18 34, 32 618 18 56 lub 32 618 17 85. Pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących rodzinnej pieczy zastępczej, odpowiedzą na wszystkie pytania, opowiedzą o procedurach i wymaganiach formalnych.

Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej

Projekt i realizacja: DevSpace.pl