Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

11.05.2015

DZIEŃ OTWARTY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W środę, 20 maja w Oddziale ZUS w Sosnowcu oraz Inspektoratach w Dąbrowie Górniczej, Jaworznie i Zawierciu odbywać się będzie Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

Jest to akcja informacyjna, organizowana od kilku lat. Jej idea polega ułatwieniu osobom niepełnosprawnym w dotarciu do informacji, po które muszą na ogół zgłaszać się do wielu instytucji, zlokalizowanych czasami w różnych, często odległych od siebie częściach miasta. Dzięki tej akcji zainteresowani będą mogli w jednym miejscu dowiedzieć się wszystkiego na temat praw osób niepełnosprawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej, przysługujących świadczeń i dotacji, a w razie potrzeby poprosić o wyjaśnienia i rady.

Od godz.9.00 do godz.14.00 na salach obsługi klientów będą dyżurowali eksperci z ZUS oraz z zaproszonych instytucji.

W oddziale w Sosnowcu będą to przedstawiciele: PFRON-u, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, NFZ-u, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Ponadto podczas akcji będą obecni lekarze aby zmierzyć osobom zainteresowanym ciśnienie.

W Inspektoracie w Dąbrowie Górniczej dyżurować będą przedstawiciele Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Stowarzyszenia „Godne Życie”.

W Inspektoracie w Jaworznie porad udzielać będą pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W Inspektoracie w Zawierciu obecni będą przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Pomocy Rodzinie.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl