Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Projekty Unijne

Chciałabym przybliżyć Państwu projekty, które realizujemy na terenie województwa śląskiego w perspektywie dwóch najbliższych lat. Mając na uwadze fakt, iż Państwu również leży na sercu problem aktywizowania niepracujących mieszkańców oraz zatrzymywania młodych ludzi w naszych rodzinnych miejscowościach, a co za tym idzie oferowania im rozwoju w dziedzinach, które są perspektywiczne i stanowią obietnicę dobrze płatnej pracy. Nasze projekty skierowaliśmy do osób, które nie zdiagnozowały jeszcze swojego profilu zawodowego lub chcą się rozwijać w dziedzinie ICT, w tym kobietom i osobom niepełnosprawnym, liczymy na Państwa wsparcie w zakresie promocji projektów oraz rekrutacji uczestników i uczestniczek, do których kierujemy naszą ofertę (udzielimy wsparcia zawodowego niemalże 250 osobom z województwa śląskiego). Będąc ekspertem w dziedzinie edukacji zawodowej z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych: grafiki, webmasteringu i programowania, stworzyliśmy trzy wysokiej jakości projekty dedykowane osobom, które wiążą swoją przyszłość z nowoczesną branżą ICT.

I.Projekt: Akademia kompetencji ICT
W tym projekcie ambitne i otwarte na nowe wyzwania osoby po 30 roku życia z woj. śląskiego mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach (Webmaster/Grafik-25dni lub ICT-zaawansowane programy biurowe-10 dni), doradztwie zawodowym i specjalistycznym, stażach w przedsiębiorstwach poszukujących pracowników (3-6 miesięcy). Są także wsparte pomocą pośredników pracy. Wszystkie formy działań są realizowane przez praktyków, wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują z uczestnikami projektu warsztatowo zbliżając zajęcia w projekcie do realnych sytuacji w pracy branży ICT. Projekt zaczyna się w lutym 2017 r. i trwa do stycznia 2019 r.

II.Projekt: Grafik, webmaster, programista aplikacji webowych
To projekt dla osób młodych do 29 roku życia, którego celem, poza nowymi kwalifikacjami i umiejętnościami zawodowymi, jest umożliwienie uczestnikom zdobycie doświadczenia i umiejętności społecznych wymaganych od pracowników na nowoczesnym rynku pracy. Podczas rekrutacji każdorazowo poszukiwać będziemy ambitnych i zorientowanych na rozwój młodych ludzi, którzy przejdą 57 dni szkoleń z zakresu grafiki, webmasteringu i programowania aplikacji webowych. W projekcie będą także wprowadzane nowe metody pracy szkoleniowej oparte na metodzie FIRMOTRONU, która w poprzednich projektach pozwoliła na niemal 90% efekty zatrudniania naszych uczestników. Projekt trwa od 1.03.2017 r. do 30.09.2018 r. W powyższych projektach uczestnicy otrzymują stypendia szkoleniowe i stażowe, refundację dojazdów na zajęcia, materiały, certyfikaty ukończenia szkoleń, catering dzienny podczas szkoleń, wsparcie zindywidualizowane.

III.Projekt: Akademia kompetencji ICT – INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
W ramach Inkubatora pomożemy w stworzeniu 45 firm – start-upów w branży ICT. Dla przedsiębiorczych osób po 30 roku życia zaplanowaliśmy pomoc w stworzeniu biznes planu, by otrzymać wsparcie finansowe na zakupy inwestycyjne w firmie (do 23 700 zł), wsparcie pomostowe na opłatę ZUS, czynszu, innych ważnych dla działania firmy opłat (do 1740 zł/miesiąc przez 6-12 miesięcy) oraz stałą – roczną pomoc metodyków i doradców biznesu. Projekt będzie realizowany od 1.03.2017 r. do 31.01.2019 r. (nabory tylko w roku 2017!). Zachęcamy do projektu także kobiety, których w branży nie jest wystarczająco wiele, a mamy dla nich dodatkowe wsparcie w postaci indywidualnych spotkań szkoleniowych, opieki nad dzieckiem. Strona zawierająca wszelkie informacje na temat wszystkich trzech projektów: www.akademiaict.pl

Plakat - (pobierz .PDF)

Projekt i realizacja: DevSpace.pl