Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

20. lecie zaangażowania, trudnej pracy, miłości i radości

13. października 2017r Dział Pieczy Zastepczej zorganizował spotkanie – niespodziankę dla Państwa Renaty i Jacka Myslińskich, którzy pełnią funkcję rodziny zastępczej od 20 lat. I to własnie z tej okazji, okrągłej rocznicy, zrodził się pomysł na podziękowanie tak wyjątkowym ludziom za wiele lat pełnienia tej trudnej roli.

Na spotkaniu była obecna Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie Pani Mariola Zych – Walaszczyk, Kierownik Działu Pieczy Zastepczej Pani Joanna Kaszuba, koordynatorzy wspólpracujący z rodziną Państwa Myslińskich – Pani Ewa Żurawik i Pani Małgorzata Czak oraz Pani Małgorzata Świętosławska, właścicielka Hotelu & Spa "Młyn Jacka" i Pani Karina Świętosławska współwłaścicielka firmy ICB Pharma, które pomogły w przygotowaniu niespodzianki dla Państwa Renaty i Jacka – ufundowały nagrodę voucher na pobyt w Hotelu & Spa "Młyn Jacka".

Niespodzianka sie udała, Państwo Myslińscy byli mile zaskoczeni, zupełnie niespodziewając się, w jakiej sprawie zaproszono ich do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Pokrojono tort (ufundowany przez Zakład Ciastkarsko – Piekarski Janiny Banasik) , wręczono kwiaty (ufundowane przez kwiaciarnie Nerina) i voucher, który miał wyrażać ogrmony szacunek dla tego, co Pani Renata i Pan Jacek robią na codzień, dla potrzebujących opieki dzieci.

Na przestrzeni 20 lat Państwo Myślińscy zapewnili schronienie ponad 60 dzieciom. Zdecydowana większość z nich znalazła nowy dom w postaci rodzin adopcyjnych, niewielka część powróciła do rodziców, kilkoro zostało umieszczonych w pieczy zastępczej, kilkoro też osiągnęło pełnoletność w rodzinie Pani Renaty i Pana Jacka. Ściany w ich domu ozdobione są bardzo wieloma fotografiami uśmiechniętych dzieci, które były częścią ich rodziny w ciągu ostatnich 20 lat. Pani Renata i Pan Jacek utrzymują kontakt z wieloma dziećmi i ich rodzinami adopcyjnymi, również tymi zagranicznymi. Goszczą je w swoim domu, ale także odwiedzają np. w Stanach Zjednoczonych czy Holandii. Utrzymują też kontakt z pełnoletnimi wychowankami ich rodziny. Pan Jacek jest ojcem chrzestnym dziecka swojego podopiecznego.

Powierzone im dzieci wzrastają w atmosferze czułości i troski. Dzieci mają zapewnione odpowiednie warunki materialno – bytowe oraz potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i miłości. Dzięki ich staraniom dzieci te mają szansę wychowywać się w warunkach rodzinnych.


20. lecie zaangażowania, trudnej pracy, miłości i radościr

Projekt i realizacja: DevSpace.pl