Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

Wycieczka w góry

W dniach 29-30. sierpnia 2017 roku młodzież z jaworznickich rodzin zastępczych wzięła udział w dwudniowej wycieczce w góry. Jedenaścioro wychowanków pod opieką pracowników Działu Pieczy Zastępczej udało się pociągiem do Wisły, skąd ruszyło na szlak.

Kilkugodzinny marsz niebieskim szlakiem przechodził przez szczyt Kiczory, który wznosi się na polsko-czeskiej granicy na wysokość 989 m. n.p.m. Stamtąd pozostawał już tylko rzut beretem do Schroniska PTTK na Stożku, gdzie zaplanowane były obiadokolacja i nocleg. Wieczór okazał się idealnym czasem na gry towarzyskie i ognisko. Poranek przyniósł za to rozgrywki w piłkarzyki.

Drugiego dnia droga biegła z Wielkiego Stożka przez Mały Stożek, Cieślar i Soszów. Po pysznym obiedzie w Pizzerii Lusia grupa pokonała ostatni etap do dworca kolejowego, na którym oczekiwała na odjazd pociągu.

Podopieczni rodzin zastępczych przez dwa dni mieli okazję poznawać się, integrować i uczyć zasad bezpiecznego poruszania po górach. Okazało się, że młodzież ma świetną kondycję i bardzo dobrze radzi sobie z trudem górskiej wędrówki.

Wycieczka mogła odbyć się dzięki finansowemu wsparciu prywatnych sponsorów.Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Krakowa


Projekt i realizacja: DevSpace.pl