Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wspieraj Seniora
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbywają się w ostatni poniedziałek każdego miesiąca.

Rodziny zastępcze to najlepszy sposób spełnienia największych marzeń dla dzieci pozbawionych możliwości wychowywania się w swoich rodzinach naturalnych. Zdajemy sobie sprawę, że bycie rodzicem zastępczym nie jest zadaniem łatwym. Chcielibyśmy pomóc Państwu radzić sobie z różnymi trudnościami, z emocjami i myślami, jakie się pojawiają w sytuacjach związanych ze sprawowaniem opieki zastępczej każdego dnia. Grupa wsparcia została powołana w celu wzajemnej pomocy osób, które mają podobne problemy związane z wychowywaniem dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Uważamy, iż najlepszym sposobem na zmianę punktu widzenia i znalezienie nowych rozwiązań oraz uzyskanie informacji i wsparcia jest rozmowa i wymiana doświadczeń z osobami, które mają podobne problemy czy też znajdują się w podobnej sytuacji. Dlatego też proponujemy Państwu udział w grupach wsparcia rodziców zastępczych, stanowiących możliwość zbudowania forum wzajemnej wymiany doświadczeń oraz otrzymania wsparcia w grupie osób pełniących taką samą funkcję – tworzących rodziny zastępcze. Grupa wsparcia jest bowiem dobrowolnym zgromadzeniem osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Jesteśmy także przekonani, że problemy łatwiej przezwyciężać, kiedy można o nich rozmawiać w atmosferze zrozumienia, akceptacji i zaufania. Chcielibyśmy taką właśnie okazję stworzyć podczas naszych spotkań. Spontaniczna wymiana doświadczeń, otrzymywanie i udzielanie wsparcia to podstawowy cel istnienia naszej grupy.
Grupa wsparcia jest koordynowana przez psychologa.

Spotkania odbywają się w Dziale Pieczy Zastępczej, ul. Inwalidów Wojennych 14.Osoby, które chciałyby dołączyć do grupy wsparcia prosimy o kontakt pod numerami telefonu 32 618 18 30, 32 618 19 78, 32 618 18 56, 32 618 1834 (do koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej). Termin kolejnego spotkania: 27.06.2016r. godzina 16.00. .


Projekt i realizacja: DevSpace.pl