Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Mops Jaworzno
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

“Pogotowie Zimowe”

W związku z okresem ochronnym osób bezdomnych zaczynającym się 01 listopada, w naszym mieście prowadzone jest “Pogotowie Zimowe”

Pracownicy Działu Aktywizacji i Wsparcia Osób Bezdomnych w tym czasie wspólnie z patrolem Straży Miejskiej będą monitorować miejsca niemieszkalne, gdzie koczują osoby bezdomne.
Osoby te będą informowane o możliwościach skorzystania z pomocy MOPS.

Od 01 listopada do 31 marca została również uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia 987, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu oraz wyżywienia na terenie województwa śląskiego.

W grudniu br. zostanie przeprowadzona akcja informacyjna pod nazwą „Bezpieczne ogrzewanie”, która adresowana jest szczególnie do osób bezdomnych przebywających na terenie ogródków działkowych, w pustostanach, węzłach ciepłowniczych i tym podobnych miejscach, gdzie narażeni są na zatrucie dwutlenkiem węgla czy pożar wskutek stosowania własnych źródeł ogrzewania.

Apelujemy, do mieszkańców Jaworzna, by w okresie jesienno-zimowym zwracać szczegółną uwagę na osoby, którym mogą zagrażać niskie temperatury – m.in. bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych – prosimy, by zgłaszać wszelkie sytuacje osób wymagających udzielenia wsparcia do:

  • MOPS - Dział Aktywizacji i Wsparcia Osób Bezdomnych, ul. Kolbego 20.
    tel. 32 618-18-31
  • Straży Miejskiej w Jaworznie
    tel. 986
    tel. 32 618-16-18
Pogotowie Zimowe

Projekt i realizacja: DevSpace.pl