Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Pomogę, bo mogę!
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

07.05.2015

XV Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie

W dniach od 12 maja do 14 maja br. w Jaworznie obchodzone będą „Dni Godności Osób Niepełnosprawnych”. Jest to akcja o wieloletniej już tradycji i wyjątkowym charakterze. Podejmowane działania zmierzają do pełnej integracji środowiska osób niepełnosprawnych oraz włączenia ich w życie lokalnej społeczności. Rozwijanie wrażliwości na "inność" drugiego człowieka, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec osób niepełnosprawnych, to niektóre tylko przesłanki w/w przedsięwzięcia.
W dniu 12 maja br. od godz. 9:00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie będzie można zwiedzać wystawę prac artystów niepełnosprawnych pn. „Moje okno na świat”. O godz. 10:45 planowany jest przemarsz osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami i gośćmi, z płyty Rynku Głównego do Hali Widowiskowo–Sportowej, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie obchodów XV Dni Godności Osób Niepełnosprawnych (ok. godz. 11:00). Następnie odbędzie się mecz piłki nożnej Polska – Słowenia, uwieńczony podziękowaniami i wręczeniem nagród przez Pana Prezydenta. Zakończenie uroczystości przewidywane jest na godz. 12:30.

W kolejnym dniu (13 maja br.) przewidziany jest w godz. od 10:00 do 14:00 na stadionie Azotanii piknik pn. „Zagraj ze mną”. Towarzyszyć mu będą pokazy artystyczne połączone z prezentacją placówek, aerobik, pokazy służb ratowniczych, plenery plastyczne, pokazy techniczno – naukowe, poczęstunek.

Ostatni dzień tegorocznych uroczystości (14 maja br.) - to zorganizowana w Hali Widowiskowo–Sportowej V Paraolimpiada pn. „Od Przedszkolaka do Paraolimpijczyka”, popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez kulturę fizyczna i rozgrywki sportowe.

Do pobrania:

"Plakat Dni Godności 2015" - (pobierz .PDF rozmiar 81 KB)

Projekt i realizacja: DevSpace.pl