Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Mops Jaworzno
Wersja dla niedowidzących

Świadczenia Wychowawcze


Komunikat:

Od 1 stycznia 2022 r. wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (tzw. 500+), niezależnie od okresu na jaki będą składane, należy składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od tego dnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie nie będzie przyjmował i rozpatrywał wniosków o te świadczenie.

Ważną informacją jest to, że wypłata przyznanego przez MOPS w Jaworznie świadczenia wychowawczego na okres świadczeniowy 2021/2022 będzie kontynuowana przez Ośrodek do końca okresu na jaki zostało przyznane, czyli do 31 maja 2022 r. Natomiast wnioski o kontynuację tego świadczenia będzie można składać już od 1 lutego 2022 r., ale już bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci przeniosła rozpatrywanie wniosków o 500+ oraz jego wypłatę z gmin do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo od nowego roku będą przyjmowane wnioski złożone wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Empatia lub poprzez bankowość elektroniczną, a wypłaty będą realizowane jedynie bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl