Aktualności|

W związku z okresem ochronnym osób bezdomnych zaczynającym się 01 listopada, w naszym mieście prowadzone jest “Pogotowie Zimowe”

Pracownicy Działu Aktywizacji i Wsparcia Osób Bezdomnych w tym czasie wspólnie z patrolem Straży Miejskiej będą monitorować miejsca niemieszkalne, gdzie koczują osoby bezdomne.
Osoby te będą informowane o możliwościach skorzystania z pomocy MOPS.

Od 01 listopada do 31 marca została również uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia 987, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu oraz wyżywienia na terenie województwa śląskiego.

W grudniu br. zostanie przeprowadzona akcja informacyjna pod nazwą „Bezpieczne ogrzewanie”, która adresowana jest szczególnie do osób bezdomnych przebywających na terenie ogródków działkowych, w pustostanach, węzłach ciepłowniczych i tym podobnych miejscach, gdzie narażeni są na zatrucie dwutlenkiem węgla czy pożar wskutek stosowania własnych źródeł ogrzewania.

Apelujemy, do mieszkańców Jaworzna, by w okresie jesienno-zimowym zwracać szczególną uwagę na osoby, którym mogą zagrażać niskie temperatury – m.in. bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych – prosimy, by zgłaszać wszelkie sytuacje osób wymagających udzielenia wsparcia do:

  • MOPS – Dział Aktywizacji i Wsparcia Osób Bezdomnych, ul. Kolbego 20.
    tel. 32 618-18-31
  • Straży Miejskiej w Jaworznie
    tel. 986
    tel. 32 618-16-18
“Pogotowie Zimowe”

Comments are closed.