Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

29.08.2014

Rodzinne śniadanie na trawie

Jak zainteresować się sprawami rodzin wielodzietnych w regionie? Najlepiej zaprosić je na osobiste spotkanie.

W najbliższą niedzielę 31 sierpnia o godz. 11.00 na terenie Parku Powstańców Śląskich w centrum Katowic odbędzie się nietypowa konferencja, która zapoczątkuje akcję „Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny".

W otoczeniu zieleni, w piknikowej atmosferze na kocu bądź leżaku, w ostatnie wakacyjne przedpołudnie będziemy rozmawiać o tym, dlaczego warto wspierać rodziny wielodzietne.
Gospodarzami spotkania będą: Marszałek Województwa Śląskiego, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, przedstawiciele rodzin wielodzietnych z naszego województwa oraz partnerzy, którzy przyłączyli się do projektu „Śląskie dla rodziny", przyznając ulgi na swoje usługi.

Podczas plenerowej konferencji dowiemy się, jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny, jak zostać partnerem akcji, jakie podmioty z naszego regionu honorują kartę oraz jakie są dalsze plany w zakresie wspierania rodzin wielodzietnych. W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego to tematy jak najbardziej aktualne zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych, których tego dnia również nie zabraknie. Na wszystkich czekają domowe wypieki, zdrowa żywność oraz warsztaty dla dzieciaków w ramach Przystanku Śniadanie.

Po konferencji (ok. godz. 11.30) można będzie porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, napić się kawy, odwiedzić stoiska producentów zdrowej żywności, a przede wszystkim - spędzić czas z rodziną, dlatego zachęcamy, by tego dnia dziennikarze oraz uczestnicy spotkania pojawili się z dziećmi.

Akcja „Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny" startuje 1 września 2014 r.
Czekamy na Państwa od godz. 10.30 w Parku Powstańców Śląskich w samym centrum Katowic (tereny zielone za Pomnikiem Powstańców Śląskich niedaleko ronda).

Projekt i realizacja: DevSpace.pl