Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

04.01.2014

Nowa strona internetowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie

Głównym założeniem przy projektowaniu wyglądu oraz zawartości nowej strony była prostota, elegancja i przejrzystość, a co za tym idzie, użyteczność. Mamy nadzieję, że podzielicie Państwo tę opinię.

Wychodząc na przeciw nowym trendom w wyglądzie oraz potrzebom osób korzystających z naszej strony internetowej, dołożyliśmy wszelkich starań by stała się ona tzw. stroną "dostępną" - tj. spełniała oczekiwania m.in. korzystających z niej osób niepełnosprawnych. Pod tym kątem została wcześniej poddana audytowi w ramach projektu UE.

Na nowej stronie znalazło się kilka funkcjonalności ułatwiających korzystanie z niej, między innymi:

  1. Czcionka oraz kolory zostały odpowiednio dopasowane względem kontrastu między sobą, dzięki czemu osoby niedowidzące powinny móc bezproblemowo odczytać znajdujące się na stronie informacje.
  2. Dla osób, którym jednakże będzie przeszkadzać jaśniejszy odcień strony lub osób, którym oryginalny kontrast nie wystarczy, przygotowana została wersja o powielających się 3 odcieniach mocno ze sobą kontrastujących. Uruchomienie jej odbywa się poprzez kliknięcie przycisku "Wersja dla niedowidzących" znajdującego się pod sliderem na każdej z podstron. Strony przybiorą wówczas czarno-żółty odcień z kilkoma elementami czerwieni (np. efekty najechania na link).
  3. Najważniejsze działy naszej strony zostały odpowiednio wyeksponowane na stronie głównej oraz każdej z podstron, dzięki czemu nawigacja między nimi jest bardzo prosta i szybka.
  4. W aktualnościach pojawiła się możliwość przesortowania wyników na wybrany przez siebie konkretny dział. Standardowo dział Aktualności wyświetla wszystkie dostępne newsy.
  5. W podstronach z dużą ilością informacji umieszczone zostały dodatkowe nawigacje, dostępne pod pogrubionym napisem "Przeskocz do treści:". Jest to swego rodzaju spis znajdujących się na danej podstronie tekstów, dzięki czemu można łatwo przejść do interesujących nas informacji.
  6. W zakładce kontakt pojawiła się możliwość wysłania bezpośredniego zapytania z poziomu strony poprzez użycie formularza kontaktowego.
  7. Ponadto strona napisana została w najnowszych językach programowania, zgodnie z obecnie panującymi standardami, dzięki czemu poruszanie się po niej będzie możliwe z większości dostępnych przeglądarek i urządzeń.

Strona w dalszym ciągu jest aktualizowana. Jednocześnie informujemy, iż wyszukiwarka na stronie jest obecnie niedostępna i trwają prace nad jej uruchomieniem.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag dotyczących funkcjonowania i zawartości strony do Administratora Serwisu.

Dyrektor MOPS
w Jaworznie
Czesław Smalcerz

Projekt i realizacja: DevSpace.pl