Przejdź do treści Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie Strona Główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie

Strona Główna Jaworzno.pl
Wersja dla niedowidzących

Aktualności

Najnowsze informacje, wydarzenia, komunikaty

15.09.2014

VI edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2014 – Rok Oskara Kolberga”

Za nami już kolejna edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2014 – Rok Oskara Kolberga”, organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, we współpracy z Wydziałem Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Miejską Biblioteka Publiczną w Jaworznie.

Rok 2014 jest ogłoszony rokiem Oskara Kolberga – etnografa, folklorysty i kompozytora. Postać znanego Polaka przybliżona została osobom niepełnosprawnym intelektualnie za pomocą tematów konkursowych nawiązujących do tradycji ludowych związanych z obrzędami, strojami, wycinankami i mową ludową. Tematy zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczestników śląskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, w wyniku czego w konkursie wzięło udział 11 placówek rehabilitacyjnych, 54 niepełnosprawnych twórców, którzy zgłosili do konkursu 74 prace.

Z wielkim trudem, z powodu mnogości dobrych i interesujących prac jury nagrodziło następujące prace:

I miejsce
Anna Loska z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Katowickiej w Tychach;
II miejsce
Zuzanna Domagała z Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Bytomiu;
III miejsce
Rafał Szpila z Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu;

Wręczonych zostało również kilka wyróżnień.
Takie przedsięwzięcia jak „Magia Kolorów” wyrównują szanse osób niepełnosprawnych intelektualnie w dostępie do sztuki i kultury. W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa ekspozycja prac konkursowych, które następnie prezentowane będą w Bibliotece Śląskiej w Katowicach i Muzeum Śląskim w Katowicach.

Projekt i realizacja: DevSpace.pl